Zpravodajství

Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Kladno bude hostit soutěž Pekař roku junior
Kladno
25. ročník soutěže Pekař roku junior se letos uskuteční ve dnech 28. a 29. března 2023 v Kladně v pekařském centru firmy backaldrin, s. r. o.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Středočeský kraj bude i v tomto školním roce na svých školách podporovat obory, které jsou potřebné, ale děti příliš nelákají
Středočeský kraj
Celkem 13 milionů korun rozdělí v tomto školním roce Středočeský kraj svým školám na takzvané podporované obory. Do programu je aktuálně zařazeno 36 oborů, které jsou podle poptávky na trhu práce potřebné, ale děti moc nelákají.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Středočeská vědecká knihovna v Kladně bude mít nového ředitele
Kladno
Novým ředitelem Středočeské vědecké knihovny v Kladně byl jmenován Roman Hájek. Devítičlenná komise jej ve výběrovém řízení vyhodnotila jako nejúspěšnějšího ze tří kandidátů.
Nový jízdní řád 2023 v Praze a ve Středočeském kraji: Změny jsou zejména na Benešovsku
Praha / Středočeský kraj
V neděli 11. prosince 2022 začal na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním novinkám patří úprava dopravního modelu na tratích z Benešova přes Olbramovice do Tábora a do Sedlčan, která souvisí se zrychlením dálkových vlaků na hlavní trati z Prahy do Tábora.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Vesmír

5. června 1996

byla objevena planetka Inastronoviny, pojmenována po Instantních astronomických novinách, českém serveru zabývajícím se astronomií. Objeviteli jsou Jana Tichá, Miloš Tichý a Zdeněk Moravec.

Doprava

5. června 1817

byl na Velká jezera, skupinu jezer v Severní Americe, spuštěn první parník - Frontenac.

Doprava

5. června 1883

odjel z Paříže první pravidelně naplánovaný Orient Express.