V online nakladatelství Pointa vyšla kniha s názvem Jak to vidí Wilda, která je příběhem chlapce, který se kvůli komunikačním obtížím musí potýkat s nepochopením okolí a svou frustraci přetváří na fantastická dobrodružství. Náročné situace se mění v pohádkové příhody, které chlapci usnadňují vyrovnat se s jeho břemenem – poruchou komunikace a řeči tzv. dysfázií.
Knížka je určena především pro děti od čtyř let a jejich rodiče, prarodiče, sourozence, ale i jejich tety, sousedy a třeba i učitelky. Její autorka Eliška Wright by ráda její pomocí rozšířila povědomí o dětech s dysfázií a jak jim porozumět, aby to rodičům a ostatním blízkým šlo spolu s dětmi lépe.
Kniha pobaví děti nejen krásnými ilustracemi, ale i příhodami, které jim mohou být blízké.
Knihu Jak to vidí Wilda i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.
Jak to vidí Wilda / Eliška Wright
Wilda společně se svým medvídkem jménem Ouško přibližuje čtenáři běžný den ve svém každodenním životě. Často se však oba kamarádi setkávají s neporozuměním a různými nástrahami okolního světa, které Wildu kvůli jeho vývojové dysfázii provázejí. Náročné situace se mění v pohádkové příhody, které chlapci usnadňují vyrovnat se s jeho břemenem. Příběh Wildy a Ouška poodkrývá tajemství dětské mysli a snaží se, aby si k dětem s poruchou řeči našlo správnou cestu porozumění a láskyplného přijetí nejen jejich nejbližší okolí.
O čem se v knize píše
Autorka píše o vlastních zkušenostech, o zkušenostech ostatních maminek a tatínků, jejichž děti mají komunikační problémy, a píše o svém synovi Williamovi. Píše o statečnosti takových dětí, o jejich smutku a strachu a o tom, jak jsou zlatí a jaké moře lásky umějí rozdávat. Píše o strnulosti dospělých a oboustranné frustraci. Hlavně ale píše o naději, která dokáže zázraky.
Pro koho je kniha určena
Především pro děti od čtyř let a jejich rodiče, prarodiče, sourozence, ale i jejich tety, sousedy a třeba i učitelky. Knížka je určena všem, kdo chtějí nebo potřebují porozumět tomu, jak těžké je být Wildou.
Proč autorka knihu napsala
Autorka má tři děti. Jedno z nich mluvilo ve třech letech plynně česky a anglicky. Druhé ve čtyřech letech nemluvilo skoro vůbec. Situace, do kterých se častokrát s Wildou dostávali, byly vyčerpávající a frustrující a nátlak okolí mnohdy až neúnosný. Autorka se snažila pochopit, proč se její syn chová tak, jak se chová, a pátrala, jak mu pomoci. Jednou ji napadlo, že by si přála, kdyby tak měl u sebe William bubliny s textem (jako v komiksu), které by říkaly, co si právě v danou chvíli myslí. A tak vznikla myšlenka, jak pochopit nemluvícího Wildu. Celý příběh pak ožil velmi rychle. Tato kniha je pro ni velmi důležitá a ráda by, kdyby pomohla rozšířit povědomí o dětech s dysfázií a jak jim porozumět, aby to rodičům a ostatním blízkým šlo spolu s dětmi lépe. Kniha pobaví děti nejen krásnými ilustracemi, ale i příhodami, které jim mohou být blízké.
O autorce
Je máma tří dětí a studuje dálkově people management na zahraničním institutu. Již od mládí píše básně a povídky, ale posledních pár let se věnuje psaní pro děti a dospívající mládež. Teprve až s rodičovskou rolí objevila tu pravou inspiraci a ráda tvoří texty o zajímavých tématech, která spolu s dětmi prožívá.
Žánr: příběhy dětí
Počet stran: 48
Rozměry: 243 x 170 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
ISBN: 978-80-7691-236-6
Datum vydání: 1. 4. 2024
Cena: 329 Kč