SPORT / Hokej

5.1.2018

Kladenskou smršť tentokrát odnesla Slavia

KLADNO / PRAHA

Přestože Kladnu vstup do zápasu proti Slavii příliš nevyšel a Pražané se jako první radovali, domácí diváci si na ČEZ stadionu užili další vysokou výhru. Rytíři svůj výkon ještě v první části rapidně zlepšili, vývoj otočili a v konečném součtu zvítězili 7:2.

Kladenští nezachytili vstup do zápasu a hned při prvním střídání se ocitli pod obrovským tlakem. Po chvíli navíc vypálil v přesilovce dělově od modré Marek Račuk a otevřel skóre - 0:1. Kladenští se pak dostali do tempa při vlastní početní výhodě a postupně přebrali iniciativu. Vyrovnáno ale bylo až při třetí přesilovce domácích. Přikryl našel luxusním pasem před brankou Patrika Machače a ten už doťukl do sítě - 1:1. Patnáct vteřin před koncem navíc dokázal opět Patrik Machač protečovat do brány Zelingrovu střelu a otočil vývoj - 2:1.

V úvodu druhé části pokračoval kladenský tlak, ten ale přerušilo další vyloučení na straně domácích. Během početní výhody pak Endál dobře našel Zdeňka Doležala a ten překonal Cikánka - 2:2. Kladno si ale v polovině utkání vzalo vedení zpět. Miloslav Hořava využil Kurjanovův milimetrový pas a Frodl neměl šanci – 3:2. Rytíři pokračovali v aktivní hře a náporu i nadále a byli opět odměněni. Kaut vypálil v pádu a Tomáš Redlich tečoval za hostujícího brankáře – 4:2.

Chuť po gólech a důraz nechyběly Kladnu ani ve třetí třetině, což hned v úvodu dokázal David Tůma. Ten byl hodně neodbytný a dorazil puk za rozhozeného Frodla – 5:2. V další přesilovce navíc podruhé v utkání rozvlnil síť Miloslav Hořava – 6:2. To už bylo na Dominika Frodla moc, a tak se do branky Slavie postavil junior Daniel Vecka. I ten ale za chvíli lovil puk ze sítě. Tomáš Redlich se otočil v mezikruží a určil konečné skóre – 7:2.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

Pavel Patera (Rytíři Kladno): "Už do třetího nebo čtvrtého zápasu po sobě jsme vstoupili špatně. Byli jsme u všeho později a měli jsme kliku, že jsme prohrávali jen 0:1, protože Slavia byla ve všem lepší a vyhrála každý osobní souboj. Ani nevím, jestli jsme v prvních deseti minutách vystřelili na bránu. Můžeme děkovat gólmanovi jako už poněkolikáté. Na konci třetiny jsme šťastně otočili, myslím si, že ten výsledek byl ale nespravedlivý. Od stavu 2:2 jsme ale začali hrát dobře a potom už jsme si vítězství zasloužili."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): "Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli jsme výborný pohyb. V prvních sedmi minutách jsme prakticky nepustili Kladno ze třetiny. Vytvářeli jsem si souvislý tlak a proměnili jsme přesilovku. Hráče jsme samozřejmě před zápasem upozorňovali, že Kladno hraje velice dobře přesilové hry a že v předešlém zápase dalo čtyři góly z přesilovek. Vypadá to, že to naši hráči chtěli vyzkoušet, takže jsme dostali zase tři góly z přesilových her my. Pak už se to proti takovému soupeři velice těžko otáčí. Kladno dneska zaslouženě vyhrálo."

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Machač (Přikryl, Štich), 20. Machač (Zelingr, Svedlund), 30. M. Hořava (Kurjanov, Kloz), 32. Redlich (Kaut, Zelingr), 42. Tůma (Kloz), 44. M. Hořava (Kurjanov, P. Hořava), 45. Redlich (Kaut, Zikmund) – 7. Račuk (Pohl, Endál), 26. Z. Doležal (Endál, Šafránek)
Rozhodčí: Škrobák, Sýkora – Votrubec, Ševic
Vyloučení: 4:7 + Ryzák (SLA) 10 min.